Aktywny Dzień Kobiet z pięknym uśmiechem – Akademia Fitness
Aktywny Dzień Kobiet z pięknym uśmiechem

„Żyj zdrowo i wesoło z Akademią Fitness” pod takim hasłem odbyło się piątkowe wydarzenie w Akademii Fitness. Zajęcia dla klubowiczów prowadzone były zgodnie z grafikiem, ale…nie koniecznie w strojach sportowych. Mile widziane były przebrania za przedstawicieli służby zdrowia lub pacjentów. Dodatkowo dla aktywnych pań przygotowano upominki, zabawy i konkursy z nagrodami. A o tym, jak dbać o zdrowie jamy ustnej opowiadali przedstawiciele marki Oral B z Dentica Center. Dobrej zabawy nie było końca.

Znakomita atmosfera, niepowtarzalny klimat, sympatyczni prowadzący oraz szeroki wachlarz zajęć sportowych – to przede wszystkim wyróżnia Akademię Fitness, spośród wielu klubów w okolicy. Ale na tym nie koniec! To tu, właściciele wraz ze swoimi instruktorami mają fantastyczne pomysły na integrację swoich klubowiczów. Tak też było w Dzień Kobiet.

W piątek, 8 marca główna siedziba klubu zamieniła się w salę szpitalną. Na szczęście nie tą, co wielu z nas z pewnością zna z autopsji. Tu zarówno lekarze, pielęgniarki jak i pacjenci witali wszystkich w rewelacyjnych nastrojach i przepisywali recepty na jedno skuteczne lekarstwo- endorfiny, czyli hormony szczęścia. Dostarczają je, oczywiście ćwiczenia w Akademii! 

Zajęcia w tym dniu odbywały się według piątkowego grafiku, z tym, że wzbogacone o 2 spotkania „Aktywni 50+” (godz. 8.00 i 11.00) oraz „Brzuchomanię” (godz. 18.20). Wszystkie panie otrzymały upominki, mogły też wziąć udział w konkursach – literackim i fotograficznym. Fundatorem nagród w konkursie literackim była firma Oral B. O szczegółach konkursu przeczytać można na profilu Akademii w portalu Facebook.com.

Dobra zabawa trwała, aż do ostatnich zajęć, które odbyły się o godz. 20.00 w rytmie latino. W tym dniu dodatkowo, panie mogły zaczerpnąć praktycznych informacji na temat zdrowia jamy ustnej. Konsultacji udzielały przedstawicielki marki Oral B i  Dentica Center. – Wiosna, to dobry czas, aby zadbać o sylwetkę, kondycję, ale też o piękny uśmiech. Dlatego połączyliśmy dziś siły z Akademią Fitness i podpowiadamy paniom jak powiązać zdrowie dla ducha i ciała z promiennym uśmiechem. Jak zadbać nie tylko o zęby, ale całą jamę ustną. Zainteresowanie było ogromne, cieszymy się, że mogliśmy współtworzyć dzisiejsze wydarzenie w klubie – relacjonują Anna Stuchly i Aleksandra Roskosz z Dentica Center.

Zadowolenia z kolejnego udanego przedsięwzięcia nie kryją również sami właściciele. – To był długi dzień, ale bardzo udany. Mimo że to Dzień Kobiet, w dodatku przypadający w piątek odwiedziło nas mnóstwo osób, które chętnie się bawili. Pomysłów na przebrania nie było końca. Panie entuzjastycznie brały udział w konkursach, a na sali dały z siebie wszystko. Taka frekwencja napawa nas ogromną dumą, ale też motywuje do dalszej pracy i poszerzania oferty o kolejne zajęcia. Dziękujemy, że byliście z nami i zachęcamy do regularnych zajęć w naszym klubie, bo jest w czym wybierać. Z pewnością każdy znajdzie tu coś dla siebie. Zapraszamy – podsumowują Joanna i Marek Armatys, właściciele Akademii Fitness.

Znakomitą atmosferę i możliwości jakie daje klub potwierdzają uczestnicy zajęć. – Mam 70 lat, przychodzę do Akademii nie po to, aby zrzucić nadmiar kilogramów, poprawić wygląd sylwetki, ale po to, aby zachować sprawność. Po to, abym sama potrafiła sobie buty zawiązać i nie zajmować kolejki do lekarza. Ćwiczę 6 dni w tygodniu, łącznie 9 godzin. Wolę raczej spokojne zajęcia, więc wybrałam pilates, zdrowy kręgosłup i jogę. Wszystkie one są dla mnie rewelacyjne, a prowadzący bardzo profesjonalni. W ogóle atmosfera w klubie jest cudowna. Poznałam tu wielu wspaniałych ludzi, przyjaciół. Polecam to miejsce każdemu, aby przyszedł, ćwiczył i wszystkie troski dnia codziennego zostawiał przed drzwiami Akademii – przekonuje Teresa Kurowska.

Ćwiczenia w Akademii znakomicie poprawiają moją kondycję, pozwalają dłużej cieszyć się dobrym zdrowiem. A co najważniejsze potrafią naładować porządną dawką endorfin w ponure dni. Do Akademii przychodzę dopiero od pół roku, o klubie dowiedziałam się z internetu, ale już wiem, że to jest jedno z moich ulubionych miejsc, do którego chętnie wracam – podkreśla pani Ela.


Zanim trafiłam do Akademii próbowałam ćwiczyć w domu, ale to nie to samo. Tutaj motywuje przede wszystkim grupa. Cudowni ludzie, instruktorzy stwarzają taką atmosferę, że można się od niej poważnie uzależnić. Od 2 lat przychodzę tu na step i fat burning – mówi pani Ania.

Przygodę z Akademią Fitness rozpoczęłam od zapisania się do wrześniowego programu „Sylwestrowe Odliczanie”. Prowadzący program mają świetne nastawienie i znakomicie motywują. Dodatkowo atmosfera w klubie jest super. Na zajęcia chce się przychodzić, bo nikt nikogo nie ocenia, nie krytykuje. W takim klimacie miło zrzuca się zbędne kilogramy– przyznaje pani Karolina.

Autor tekstu:Akademia Fitness

Zdjęcia: GW Studio Grzegorz Witek