Aktywny Dzień Seniora w Akademii Fitness – Akademia Fitness

Z okazji Europejskiego Dnia Seniora w poniedziałek, 20 października w Akademii Fitness odbył się Dzień Otwarty. Osoby po 50 roku życia, pod okiem doświadczonych instruktorów, mogły spróbować ćwiczeń dostosowanych do ich wieku. Aktywni 50 +, Zdrowy Kręgosłup oraz Senior Drums cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. W pokazowych zajęciach wzięło udział ponad 100 uczestników.

Ruch to najlepsze lekarstwo dla osób w każdym wieku. Szczególnie wskazany jest dla ludzi po 50 roku życia, gdy sprawność organizmu nieco spada. Instruktorzy z Akademii Fitness wiedzą, jak zadbać o zdrowie i samopoczucie seniorów, dlatego już od początku istnienia klubu prowadzą zajęcia dla osób po 50 roku życia, które cieszą się coraz większym zainteresowaniem.

W poniedziałek, 20 października z okazji Europejskiego Dnia Seniora w Akademii Fitness odbył się Dzień Otwarty, podczas którego doświadczeni trenerzy prezentowali zajęcia dla osób starszych oraz mierzono skład ciała analizatorem tanita. Po zajęciach na uczestników czekał zdrowy poczęstunek oraz ciepłe napoje.

W pokazowych ćwiczeniach: Aktywni 50 +, Zdrowy Kręgosłup oraz rytmicznych Senior Drums wzięło udział ponad 100 uczestników. – Zajęcia Aktywni 50 + przeznaczone są dla wszystkich seniorów, którzy chcą zwiększyć masę mięśniową, popracować nad sylwetką, równowagą oraz stabilizacją tułowia – mówi Joanna Armatys, instruktorka Aktywni 50 + w Akademii Fitness. W klubie również osoby ze schorzeniami kręgosłupa znajdą odpowiednie ćwiczenia na swoje dolegliwości, o czym przekonali się podczas poniedziałkowego Dnia Otwartego. – Bóle kręgosłupa, to bardzo częsta przypadłość u osób w podeszłym wieku, większość dolegliwości można załagodzić odpowiednio wybranymi ćwiczeniami, nie trzeba od razu przyjmować leki – podkreślają zgodnie instruktorki prowadzące zajęcia Zdrowy Kręgosłup w Akademii Fitness. – Energetyczne Senior Drums pozwalają pozbyć się demencji starczej, uwalniają endorfiny dzięki, którym uczestnicy zajęć czują się młodziej, zdrowiej, po prostu lepiej. Na takie zajęcia zapraszam w każdy piątek o godzinie 9.00 do naszej filii przy ul. Zamkowej 4 (H2Ostróg) – zapewnia Agnieszka Drost, instruktorka Senior Drums w Akademii Fitness.

Świadomość- jak ważną rolę odgrywa ruch u osób po 50 roku życia jest coraz większa. – Miło widzieć tak wiele zadowolonych ludzi z efektów pracy, jaką wykonują wspólnie z naszymi instruktorami. Cieszymy się, że mimo swoich obowiązków znajdują czas, aby regularnie uczestniczyć w zajęciach – przyznają z zadowoleniem Joanna i Marek Armatys, właściciele Akademii Fitness.

Zajęcia Aktywni 50 + cieszą się coraz większą popularnością, więc zwiększamy liczbę godzin. Dla początkujących dodatkowo odbywać się będą we wtorki i czwartki o godz. 8.00 w klubie przy ul. Ocickiej 4. Dla średnio zaawansowanych i zaawansowanych w te same dni, tylko o godz. 9.00.  Dodatkowo dla grupy średnio zaawansowanej w poniedziałki i środy o godz. 9.00 w naszej filii przy ul. Zamkowej 4 (H2Ostróg)– zapowiada Marek Armatys. Na wszystkie zajęcia grupowe obowiązują zapisy, więc zapraszamy do kontaktu telefonicznego z recepcją klubu.

Doskonały humor, morze pozytywnej energii, spalone kalorie i miła atmosfera towarzyszyły Dniu Otwartemu, który Akademia Fitness zorganizowała dla seniorów z okazji ich święta. Wielu uczestników poniedziałkowych zajęć już zapowiedziało, a nawet zapisało się na stałe zajęcia w Akademii.

Wrażenia uczestników:
Zygmunt Kłosek– W młodości prowadziłem intensywny tryb życia, w którym nie brakowało czasu na sport. Teraz, będąc na emeryturze, dzień zaczynam od porannej gimnastyki, wieczorem chodzę z kijkami, ale teraz chciałbym poćwiczyć w grupie, dlatego tu jestem i na pewno wybiorę odpowiednie zajęcia dla siebie.

Gabriela Wall– W Akademii jestem dziś po raz pierwszy, ćwiczyło mi się doskonale. Od lat borykam się ze schorzeniami stawów, przechodzę rehabilitacje, ale chętnie poćwiczę w grupie, bo przecież ruch jest najlepszym lekarstwem na wszystko.

Anna Kaperstein– O ćwiczeniach dla ludzi w moim wieku słyszałam od koleżanek, dziś przyszłam przekonać się na własnej skórze, jak one przebiegają i jestem zachwycona. Na pewno wpiszę je w mój tygodniowy grafik zajęć.

Janusz Panek– Od lat biegam, w tym roku ukończyłem maraton, przebiegłem 42 km. Idzie zima, więc chcę spróbować zajęć w grupie, bo samemu w domu nie zawsze chce się ćwiczyć.

Gabriela Gajda– Jakiś czas temu uczęszczałam na zajęcia do Akademii, zrobiłam sobie przerwę wakacyjną, ale teraz znów chcę wrócić, tylko jeszcze nie zdecydowałam na jakie ćwiczenia. Wiem, że na pewno będę chodzić rano, bo godzina zajęć daje energię na cały dzień.

Władysława Rudnicka– Wcześniej chodziłam na zajęcia do innego klubu, ale przeniosłam się do Akademii, ponieważ oprócz doskonale dobranych ćwiczeń do wieku i naszych możliwości panuje tutaj miła, przyjacielska atmosfera, że z niecierpliwością czekam na kolejne zajęcia.