Drums Alive- radość płynąca z ćwiczeń – Akademia Fitness

Drums Alive to nowa forma zajęć w Akademii Fitness, łącząca w sobie naukę poprzez zabawę i aktywny wypoczynek. W zajęciach może uczestniczyć każdy, bez względu na wiek, sprawność i kondycję fizyczną. Dzięki nim seniorzy lepiej funkcjonują, dzieci łatwiej przyswajają wiedzę, a cała reszta osób po prostu świetnie się bawi. Zajęcia ruszają już 2 lipca.

Prekursorem Drums Alive jest Niemka Carrie Ekins. Do ćwiczeń wykorzystuje się piłki Body ball i pałeczki, którymi można uderzać w piłkę niczym w bęben. – Zajęcia te niosą wiele korzyści dla całego naszego organizmu. Podczas ćwiczeń mózg pobudzony jest do zintegrowanej pracy obu półkul. Poprzez skoordynowanie pracy prawej i lewej strony ciała, przy uderzaniu pałeczkami w rytm muzyki, utrzymując swoją prace na wysokim poziomie rozwija nowe połączenia neuronów- tłumaczy Agnieszka Drost, instruktorka Drums Alive w Akademii Fitness. W ten sposób osoby starsze mogą lepiej funkcjonować.

Zajęcia z piłkami i pałeczkami, to doskonała aktywność fizyczna również dla najmłodszych. – Niestety, dzieci coraz trudniej zachęcić do zajęć fitness, a przy tych lekcjach doskonale się bawią- zapewnia Agnieszka Drost. – W Niemczech i USA funkcjonuje program nauczania dzieci w szkołach, przy wykorzystaniu uderzeń pałeczkami. W ten sposób wspiera się rozwój lateralizacji, czyli odpowiedniej współpracy prawej i lewej półkuli mózgowej- dodaje instruktorka.

Ponadto Drums kształtuje poczucie rytmu, na co kładzie się obecnie ogromny nacisk. Dzieci, które mają problem z koncentracją przez drums’owanie mogą np. uczyć się liczyć. – W ten sposób zostaje zrealizowana metoda nauki przez zabawę. W rezultacie Drums Alive okazał się doskonałą formą aktywności, wspierającą rozwój psychofizyczny najmłodszych- podkreśla A. Drost.

Dla osób szukających sposobu wyzwolenia energii, odreagowania, radości z ruchu, drums-owanie jest jednym z najlepszych rozwiązań. – Już ludy pierwotne wystukiwały rytm wykorzystując różne przedmioty i techniki. Nasza kora pierwotna w związku z tym odczuwa wielkie zadowolenie z możliwości poczucia rytmu w ciele. Osoby ćwiczące razem Drums Alive bardzo się integrują i budują cudowną atmosferę. Dlatego też samo oglądanie lekcji nie daje satysfakcji. Musisz tego spróbować i poczuć. To jak energetyczny trans – zapewnia trenerka.

Zajęcia Drums Alive niosą ze sobą korzyści psychoterapeutyczne, prozdrowotne, proedukacyjne, prospołeczne oraz choreoterapie. Ponadto to zastrzyk pozytywnej energii dla każdego. Zajęcia rozpiczynaja się 2 lipca o godz. 18.00. Zapraszamy serdecznie do udziału!