EUROPEJSKI DZIEŃ SENIORA- ćwiczyć i tańczyć można w każdym wieku – Akademia Fitness

W sobotę, 20 października w Akademii Fitness odbyła się wyjątkowa impreza, dla seniorów. Program rozpoczęto Aktywnym Porankiem z Anią Kazimierczuk. Zajęcia pozwoliły uczestnikom rozgrzać ciała i dodać pozytywnej energii na resztę dnia.

W ramach odpoczynku odbyły się wykład o tematyce: „Bezpieczeństwo osób starszych”, które bardzo ciekawie poprowadził Mirosław Szymański z raciborskiej Policji. Małgorzata Szczepaniak – podolog z gabinetu STREFA ZDROWYCH STÓP uświadamiała słuchaczom, jak pielęgnować stopy.

Na kolejne zajęcia Latino Dance zaprosiła Monika Stuchła, ucząc tańca w rytmach latynoamerykańskich. Na sali zaprezentowała się jedna z seniorek, która w swoich tańcach, hiszpańskim i cygańskim udowodniała, że w każdym wieku można realizować swoje marzenia.

W dalszej części Dnia Seniora odbył się wykład pt.: „Kolagen twoje naturalne źródło zdrowia i urody”, który poprowadziła Aleksandra Ruczaj z gabinetu REHA-FIX. Panie mogły sprawdzić jak kolagen działa na dłonie.
Organizatorzy przygotowali dla uczestników poczęstunek oraz dla każdego miły upominek. Na zakończenie każdy mógł skorzystać z relaksacyjnych masaży wykonanych przez absolwentów TEB EDUKACJA w Raciborzu.

Dzisiejsza duża frekwencja i atmosfera pokazały, że zajęcia bardzo dobrze działają na sprawność fizyczną, relaks psychiczny i kontakty między ludzkie. Dziękujemy wszystkim, którzy spędzili miło z nami ten dzień i zachęcamy do regularnej aktywności – przyznali Joanna i Marek Armatys, właściciele Akademii Fitness.


.