Fitness dla Zdrowia – Akademia Fitness

W ramach II RAFAKO Półmaratonu Racibórz Akademia Fitness organizuje w dniu 27 sierpnia 2016 roku imprezę pod nazwą „Fitness dla Zdrowia”. Miejscem 3-godzinnych zajęć fitness na świeżym powietrzu będzie ogródek biegacza zlokalizowany na terenie Szkoły Podstawowej nr 4 w Raciborzu przy ulicy Wojska Polskiego 8. Patronat honorowy nad imprezą objął Prezydent Miasta Raciborza Mirosław Lenk.

W ramach programu przygotowano zajęcia prowadzone przez instruktorów Akademii Fitness dla mieszkańców Raciborza i okolic w każdym wieku. Fitness w dzisiejszym wykonaniu to nie tylko zajęcia wzmacniające, aerobowe czy taneczne, ale przede wszystkim zajęcia pomagające utrzymać prawidłową sprawność i wydolność organizmu.

Program rozpoczniemy o godzinie 17.00 treningiem prozdrowotnym, który poprowadzą Joanna Armatys, Dominika Walkowska i Monika Magdewicz. Trening prozdrowotny to zestaw ćwiczeń z zakresu zajęć Aktywni 50+, Zdrowy Kręgosłup i Pilates (mile widziane własne maty). Zajęcia te charakteryzują się niskim stopniem trudności i małą intensywnością, mają na celu zwiększenie sprawności aparatu ruchowego i równowagi , przyśpieszenie przemiany materii, poprawienie kondycji oraz uelastycznienie mięśni i zmniejszenie ich napięcia, a jednocześnie uczą prawidłowych nawyków ruchowych.

O godzinie 18.00 zaprosimy na Trening Metaboliczny, który poprowadzą Joanna Głombik, Ania Kocoń-Śliwa, Agata Grygutis i Magdalena Burger . Są to zajęcia o wysokim stopniu intensywności, na których wykorzystuje się ciężar własnego ciała. Celem Treningu Metabolicznego jest poprawa kondycji, podkręcenie metabolizmu i przyśpieszenie spalania tkanki tłuszczowej. To szybki sposób, aby uzyskać wymarzoną figurę, trening przeznaczony dla osób, które chcą ekspresowo osiągnąć widoczne efekty.

Zaś o 19.00 razem z Grzegorzem Sumik, Agnieszką Drost i Kariną Jarosz zaprosimy do tańca w rytmach Latino Dance. Latino to zmysłowy i ekspresyjny taniec, najlepsza szkoła wdzięku i seksapilu. Gorące rytmy latynoamerykańskie sprawiają , że nogi same rwą się do tańca. W jednej chwili wprawiasz w ruch całe ciało – dotleniasz mózg, wyciszasz umysł, korygujesz postawę, a przy okazji świetnej zabawy gubisz zbędne kilogramy.

W ramach programu „Fitness dla Zdrowia” nie zabraknie dodatkowych atrakcji. Na stanowisku Akademii Fitness będzie można porozmawiać z trenerami personalnymi, którzy pomogą w doborze ćwiczeń dostosowanych do indywidualnych potrzeb. Dla osób , które są zainteresowane, jak zdrowo i racjonalnie odżywiać się przewidziano konsultacje dietetyczne z Joanną Głombik. Ćwiczenia i dieta to 100% sukcesu w walce o smukłą sylwetkę i dobre samopoczucie. Gabinet „RehaFix” Bartosz Ruczaj i Agata Szczepaniak będą doradzali wszystkim z problemami z zakresu rehabilitacji i fizjoterapii, także fizjoterapii kobiet. Będą atrakcje także dla najmłodszych – kiedy Ty będziesz ćwiczyła animatorki z Crazy Klubu będą opiekowały się dziećmi. Zaplanowano gry i zabawy na świeżym powietrzu lub sali. Jak zawsze na imprezach Akademii Fitness nie zabraknie zdrowej wody serwowanej przez raciborski ZWIK .

Jeżeli ważne jest dla Ciebie zdrowie , piękno i dobre samopoczucie to dzień 27 sierpnia może odmienić Twoje życie. W dzisiejszych czasach dbanie o zdrowie i urodę to nie tylko moda, ale i sposób na życie, a z Akademią Fitness z uśmiechem na twarzy osiągniesz wszystkie swoje cele 🙂
fitness dla zdrowia - plakat