IV Dzień Otwarty w Akademii Fitness – Akademia Fitness

W sobotę, 12 maja odbył się IV Dzień Otwarty w filii Akademii Fitness mieszczącej się przy ul. Zamkowej 4 (H2Ostróg). Tego dnia instruktorzy poprowadzili 9 darmowych – pokazowych zajęć. Odbyła się również prelekcja Zdrowa Kobieta, którą poprowadziła fizjoterapeutka Agata Szczepaniak.

Sobotnia impreza rozpoczęła się dodającymi siły zajęciami Jogi, które poprowadziła Iza Witek, następnie odbyły się ćwiczenia „Aktywne 50+”(Joanna Armatys). Seniorki jak zwykle nie zawiodły i wypełniły salę po brzegi. Kolejno odbył się niezwykle istotny Zdrowy Kręgosłup (Ewa Koczwara). Trening Metaboliczny (Asia Głombik) i Trening Funkcjonalny (Ewa Koczwara) to kolejne punkty Dnia Otwartego. Są to zajęcia, które podkręcają metabolizm i przyspieszają spalanie tkanki tłuszczowej. Nie mogło zabraknąć zajęć „Body Shape” (Ania Leśniak-Stęc), podczas których można było popracować nad wysmukleniem ciała i wzmocnieniem mięśni . Z kolei Turbo Spalanie (Agata Grygutis), pozwoliło na zastrzyk energii i intensywne spalanie.

Po południu, w trakcie Pilatesu (Agata Grygutis i Ania Leśniak-Stęc) i Zdrowego Kręgosłupa (Monika Stuchła) tempo zostało zmniejszone po to, żeby o godz. 13.00 wystartować z Latino Dance (Agnieszka Stępkowska i Monika Stuchła). Dzięki gorącym latynoamerykańskim rytmom i świetnym układom tanecznym wszyscy zostali naładowani pozytywną energią na dalszą część weekendu. Wyciskane były „7 poty”, a mimo to uczestniczki wychodziły z sali z uśmiechem i satysfakcją.

Ponadto bardzo dużym zainteresowaniem cieszyły się porady brafiterki „Mała Kokietka”. Panie przekonały się m.in. jak ważne dla naszego zdrowia jest noszenie bielizny sportowej dopasowanej specjalnie do swojej sylwetki. Przedstawicielka firmy Dr. Marchewka prowadziła komputerowe badanie wzroku. Wiele osób skorzystało z pomiarów na analizatorze składu ciała Tanita. Urządzenie to pomaga ocenić stan zdrowia dokonując określenia parametrów masy tłuszczowej, mięśniowej, zawartości wody w organizmie, tkanki visceralnej i wieku metabolicznego. – W tym dniu rozdawaliśmy również nagrody ufundowane przez Gabinet Rehabilitacji i Masażu “Od Nowa” Gracjana Olaniszyn i Dr. Marchewka. Dla gości przygotowaliśmy ponadto fit deser oraz pyszną wodę ZWiK Sp. z o.o. w Raciborzu – relacjonowali przedstawiciele Akademii Fitness.

Serdecznie dziękujemy uczestnikom za wspólnie spędzony czas, cieszymy się, że jesteście z nami i mamy nadzieję, że za rok znowu będziemy mogli wspólnie spalać zbędne kalorie z udziałem naszych cudownych instruktorek. Atmosfera, która towarzyszyła podczas dnia otwartego była fantastyczna. Mnóstwo śmiechu, dobrej zabawy, wspólnych zdjęć i niekończących się opowieści. Jeszcze raz dziękujemy wszystkim klientom i naszym instruktorkom za tak wspaniały dzień – powiedzieli Joanna i Marek Armatys.