Rodzinne zajęcia w Akademii Fitness – Akademia Fitness

Akademia Fitness wychodzi naprzeciw zapracowanym mamom, które chcą zadbać o swoje ciało i kondycję. Od 18 listopada do końca roku, w każdy wtorek i czwartek w klubie odbywać się będą wspólne zajęcia dla kobiet i ich pociech „Mama i ja”. Kiedy panie będą pracować nad sylwetką, dzieci na osobnej sali będą uczestniczyć w ciekawych, ogólnorozwojowych ćwiczeniach. Co więcej, najmłodsi z zajęć mogą korzystać bezpłatnie.

„W zdrowym ciele, zdrowy duch”- to przysłowie dotyczy każdego, niezależnie od wieku, dlatego Akademia Fitness przygotowała specjalną ofertę dla zapracowanym mam, które musiałyby wybierać pomiędzy opieką nad dzieckiem, a zajęciami w klubie. – Teraz już nie muszą, ponieważ w ramach zajęć ABT oferujemy darmowe ćwiczenia dla dzieci w wieku 4-8 lat, dostosowane do ich możliwości. Ćwiczenia prowadzone są na osobnej sali, pod opieką instruktora. Jedna mama może przyprowadzić jedno swoje dziecko za darmo, za każde kolejne zapłacić 5 zł. Oczywiście, w zajęciach mogą uczestniczyć dzieci, których rodzice nie uczęszczają w zajęciach, wtedy również płacą 5 zł – tłumaczy Joanna Armatys, właścicielka i instruktorka Akademii Fitness w Raciborzu.

Rodzinne ćwiczenia dają obopólne korzyści. Mamy, które często żyją w ciągłym biegu, przez co nie mają czasu zadbać o siebie, uczestnicząc regularnie w zajęciach wzmacniają brzuch, uda, pośladki, poprawiają swoją kondycję oraz samopoczucie. Przy okazji nie martwią się, gdzie na ten czas zostawić dziecko. Ono z kolei od najmłodszych lat uczy się aktywnego trybu życia, nabierając przy tym zdrowych nawyków. – Wspólne zajęcia, to doskonała zabawa dla całej rodziny. W końcu najlepszym przykładem dla dziecka jest mama, jeśli ona dba o swoje zdrowie, kondycję, dziecko też będzie, bo przecież dzieci naśladują rodziców – mówi Joanna Armatys. Co ważne, dzięki temu, że zajęcia będą odbywać się na osobnych salach, mamy mogą skoncentrować się na swoich ćwiczeniach, dzieci zaś twórczo bawić we własnym gronie pod opieką dedykowanego im instruktora.

Zajęcia dla dorosłych prowadzić będą na przemian Anna Kocoń- Śliwa i Joanna Bażant. Natomiast ćwiczenia ogólnorozwojowe, m.in. z elementami tańca dla najmłodszych poprowadzi Joanna Kubów, instruktorka fitness na co dzień pracująca w przedszkolu.

Rodzinne zajęcia odbywać się będą we wtorki i czwartki o godzinie 18.00 przy ul. Ocickiej 4. Na każde z nich należy wcześniej się zapisać.