TRX hitem Dnia Otwartego Akademii Fitness – Akademia Fitness

Ponad 90 osób skorzystało z darmowych zająć zorganizowanych 17 września w Akademii Fitness. Tradycyjnie już, program Dnia Otwartego był bardzo bogaty. Dla gości i klubowiczów przygotowano m.in. zajęcia (w tym TRX dostępne w Raciborzu tylko na ul. Ocickiej 4), prezentację odzieży Feel Joy oraz konsultacje z trenerami personalnymi, dietetykami i fizjoterapeutami. Jak zawsze w Akademii Fitness – atmosfera była wspaniała, a uczestnicy zajęć wychodzili z klubu naładowani pozytywną energią.

W Akademii Fitness, mieszczącej się w Raciborzu przy ul. Ocickiej 4, odbył się kolejny Dzień Otwarty. Stali klienci, przyjaciele klubu, jak i osoby goszczące tam po raz pierwszy skorzystały z bogatej oferty przygotowanej przez właścicieli klubu. Harmonogram obejmował 13 półgodzinnych serii różnych zajęć grupowych, wśród których każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Uczestnicy korzystali m.in. z zajęć: Fat Burning, Latino Dance, TBC zajęcia Aktywni 50+ oraz Treningu Metabolicznego.

Podczas Dnia Otwartego można było przekonać się także o zaletach zajęć TRX, czyli treningu przy użyciu regulowanych taśm. To najnowsza propozycja klubu, dostępna w Raciborzu tylko w Akademii Fitness. – TRX to ćwiczenia siłowo-wytrzymałościowe, polecane każdemu, niezależnie od stopnia fitnessowego wytrenowania, skierowane do osób chcących poprawić swą kondycję, a przy okazji można również poprawić swoją figurę. W tym treningu pracuje wiele grup mięśniowych jednocześnie, przede wszystkim mięśnie głębokie odpowiadające za prawidłową postawę i stabilizację sylwetki – wyjaśnia Ewa Koczwara, instruktorka Akademii prowadząca nowe zajęcia w klubie. – To prawdziwa nowość w „fitnessowym świecie”. Cieszę się, że w Raciborzu również będzie można trenować za pomocą taśm TRX. I oczywiście zapraszam na moje zajęcia TRX CIRCUIT – dodaje Dawid Węgrzyn, instruktor TRX.

W przerwach między zajęciami dla gości przygotowano niespodziankę – losowanie nagród. Do zdobycia były „wejściówki” na wybrane zajęcia Akademii Fitness oraz zdrowe przekąski z Ekobistro „BeFit”. Poza tym, goście mogli skorzystać z porad dietetyka, fizjoterapeuty i trenera personalnego.
Właściciele nie zapomnieli również o zdrowym poczęstunku. Na przybyłych gości czekały zdrowe przekąski, jak również kawa i herbata. Na spragnionych klubowiczów czekały także napoje przygotowywane na bazie raciborskiej wody.
Cieszymy się, że odwiedziła nas spora grupa klubowiczów ćwiczących z nami regularnie, miło było nam gościć także nowe osoby. Wielkim zainteresowaniem cieszyły się nasze nowe zajęcia TRX. To dowód, że nasi klienci szukają nowości, a my wychodzimy naprzeciw ich oczekiwaniom – mówi Joanna Armatys, właścicielka klubu. – Dziękujemy instruktorom za ich pełne zaangażowanie i profesjonalizm. Podziękowania kierujemy również do firm współpracujących z nami: Zakładu Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Raciborzu oraz firmie Reha-Fix Bartosz Ruczaj – dodaje Marek Armatys.

Podczas Dnia Otwartego podsumowano również program „Letnia Olimpiada”, który był realizowany w Akademii Fitness od 27 czerwca do 3 września 2016r. Pierwsze miejsce w konkurencji „zmniejszenie wieku metabolicznego” zajęła Katarzyna Machecka, która okazała się także najlepsza w kategorii „zmniejszenie tkanki tłuszczowej”. Beata Joszko zajęła l miejsce w konkurencji „udział w zajęciach grupowych”. Panie zostały nagrodzone medalami i koszulkami.

Akademia Fitness nie zwalnia tempa; właściciele klubu ogłosili bowiem właśnie kolejną edycję „Sylwestrowego Odliczania”; jednego z programów motywujących do dbania o zdrowy i aktywny tryb życia. Zapisy przyjmowane są od 19 do 24 września br. w siedzibie Akademii Fitness. Program ma na celu zmniejszenie wymiarów (brzuch, uda, pośladki ) i potrwa do połowy grudnia. Warto się starać i 2017 rok powitać nową, zgrabną sylwetką. Dodatkową motywacją dla uczestników są także wspaniałe upominki. Nagrodą główną w programie jest bon o wartości 200 zł na sukienkę w nowym, mniejszym rozmiarze. Co ważne, każdy uczestnik za zmniejszenie swoich wymiarów o 1 cm otrzyma 1% rabatu na dowolny karnet.

WRAŻENIA UCZESTNIKÓW:

Ilona Rabenda, 35 lat, Samborowice
Regularnie przychodzę na zajęcia do Akademii. Moje ulubione treningi to TBC i Zdrowy Kręgosłup. Ćwiczenia dają mi niesamowitą dawkę endorfin. Polecam ten klub każdemu.

Teresa Sokołowska – Kurowska, 67 lat, Racibórz
Akademia to mój sposób na życie. Zamiast wyczekiwać w kolejce u lekarzy, przychodzę na salę – ruch jest jest moim lekarstwem na choroby. Od 3 lat przychodzę do klubu, 4 razy w tygodniu. Dzięki ćwiczeniom zeszczuplałam, poprawiła mi się sylwetka, a przede wszystkich samopoczucie. Instruktorzy są kompetentni, do każdej osoby podchodzą indywidualnie, dopasowują ćwiczenia do naszych umiejętności. Na zajęciach ciągle podnoszą poziom.

Beata Kampka, 46 lat, Racibórz
Przyszłam dzisiaj do Akademii, gdyż chciałam sprawdzić czy ćwiczenia TRX są dla mnie. Nie żałuję, po treningu czuję się świetnie.

Paweł Skroban, 43 lata, Racibórz
Pierwszy raz na TRX. Bardzo przyjemne, siłowe zajęcia. Można powiedzieć, że za sprawą żony ćwiczę razem z Akademią. Małżonka przychodziła na klubu na treningi, a ja się z niej naśmiewałem, że nic na tych ćwiczeniach nie robi. Z przekory zapisałem się na trening, przekonałem się na własnej skórze jak te ćwiczenia wyglądają i … zostałem. Teraz razem z Akademią ćwiczy cała nasza rodzina – żona, córka i ja. Z racji pracy o charakterze wyjazdowym trenuję w Akademii jedynie w piątki i soboty. Dzięki ćwiczeniom poprawiła mi się kondycja, lepiej się po prostu czuję. Pracuję jako spawacz to szkodliwa praca, więc do Akademii przychodzę również po zdrowie.

Klaudia Nagler – Skroban, Bojanów
Zawsze byłam aktywna, dlatego będąc w ciąży również postanowiłam nie zaprzestać ćwiczyć. Dzięki zajęciom „Pilates w Ciaży” lepiej się czuję, również dziecko jest bardziej dotlenione. Polecam te zajęcia!

Karolina, Racibórz, 27 lat
Już 2 lata trenuję razem z Akademią. Moimi ulubionymi zajęciami są Mental Body, Trening Metaboliczny oraz ABT. Do klubu przychodzę się zrelaksować po ciężkim dniu pracy. Lubię przychodzić do klubu, gdyż panuje to domowa, przyjazna atmosfera. Instruktorzy są bardzo profesjonalni i pozytywnie nastawieni na klientów. Cały czas podnoszą swoje kwalifikacje, biorą udział w różnych szkoleniach, mają dużą wiedzę – np. potrafią wymienić jaki dany mięsień pracuje w danym ćwiczeniu.