Trzeci raz świętowaliśmy Dzień Seniora – Akademia Fitness

Doskonały humor, spalone kalorie oraz wspaniała atmosfera towarzyszyły w czwartek, 20 października seniorom, którzy wzięli udział w trzecim Europejskim Dniu Seniora Akademii Fitness. Osoby po 50 roku życia, pod okiem instruktorów klubu, mogły spróbować ćwiczeń dostosowanych do ich wieku, skorzystać z bezpłatnych porad okulisty, fizjoterapeuty oraz masaży.

W czwartek 20 października już po raz trzeci Akademia Fitness świętowała Europejski Dzień Seniora. Z tej okazji odbyły się w klubie specjalne darmowe zajęcia – „Eliksir smukłości”, „Aktywne 18+”, „Obwód młodości”, a także warsztaty z fizjoterapeutą kobiet i konsultacje okulistyczne. Uczestniczki skorzystać również mogły z masaży, które przeprowadzili uczniowie z raciborskiego Medyka.
Seniorki nie zawiodły nas i pełne entuzjazmu oraz energii z radością uczestniczyły w zajęciach. Frekwencja na zajęciach była tak wielka, że sala ćwiczeń wypełniona była po brzegi. Oprócz stałych klientek klub odwiedziło również wiele nowych osób, które postanowiły wprowadzić w swoje życie trochę aktywności fizycznej. Cieszymy się bardzo, że możemy propagować aktywny tryb życia i że udało nam się zarazić aktywnością już tak wiele osób – mówiła Joanna Armatys, właścicielka Akademii Fitness. – Pamiętajmy, że ruch jest ważny w każdym wieku – dzięki niemu nie tylko możemy zrzucić kilka zbędnych kilogramów, ale przede wszystkim poprawić sprawność i kondycję organizmu. Serdecznie dziękujemy naszym aktywnym seniorkom za to, że mogliśmy razem uczcić ich święto, dziękujemy naszej fizjoterapeutce – Agacie Szczepaniak za przeprowadzone warsztaty, dziękujemy również uczniom Medycznej Szkoły Policealnej w Raciborzu oraz pracownikom gabinetu okulistycznego Doktor Marchewka za ich obecność w tym uroczystym dniu. Dziękujemy i do zobaczenia za rok – dodaje J. Armatys.

Galeria zdjęć dostępna na naszym Fanpage 🙂

dzien-seniora-2016-28