Agata Szczepaniak

Agata Szczepaniak

Informacje

  • Imię:

    Agata Szczepaniak

  • Doświadczenie:

    6 lat

  • Specjalizacja:

    Zajęcia prozdrowotne

>

Opis

Agata Szczepaniak – fizjoterapeutka. Zajmuje się leczeniem problemów uroginekologicznych pań w każdym wieku, proponując Terapię dna miednicy. Rozwiązuje problemy kobiet w ciąży i w okresie okołoporodowym. W Akademii prowadzi FIT MAMA , MISJA BOBAS i ZDROWY KRĘGOSŁUP.

Od kiedy trenujesz fitness?

Od czasów studenckich, bo Kraków oferował całą gamę fantastycznych form zajęć. Wtedy też zrealizowałam nareszcie swoje marzenie i zapisałam się do szkoły tańca towarzyskiego. Ale moja przygoda ze sportem rozpoczęła się od piłki ręcznej, jeszcze w podstawówce. Miałam wyjątkową trenerkę, która zaszczepiła we mnie sportowe zacięcie. I mimo, że byłam wtedy bardzo przeciętna, nauczyłam się walczyć ze słabościami oraz pokonywać własne ograniczenia. I pokochałam ruch.

Ulubiona forma zajęć?

Najpierw był Step. Później wybierałam wszystko, co szybkie, energiczne i wesołe, na czele z Zumbą. Pilates spodobał mi się międzyczasie, bo dbał o harmonijny rozwój całego ciała. Kiedy zaszłam w ciążę towarzyszył mi do samego jej końca, bo dobrze się czułam po ćwiczeniach. Po porodzie pozwolił mi na powrót do formy. Ale z czasem zaczęłam doceniać przede wszystkim stretching. Teraz myślę, że dobre rozciąganie powinno być ważną częścią absolutnie każdego treningu.

Akademia Fitness, ponieważ….

Ludzie tutaj rozumieją – jak ja – że ruch to zdrowie i motor do życia absolutnie dla każdego. Także dla kobiet w ciąży i świeżo upieczonych mam. Poza tym praca w tym miejscu jest odpoczynkiem i przyjemnością. Rodzinną atmosferę wyczuwa się od progu, a wspólne łapanie oddechu po zajęciach przy kawie i herbacie to kolejny zastrzyk energii i pozytywnego myślenia.

Zainteresowania?

„Wybierz pracę, którą kochasz, a nie przepracujesz ani jednego dnia w życiu”. Ten znany cytat obrazuje, jaką jestem szczęściarą. Mój zawód zawsze mnie spełniał, jednak od kiedy zajęłam się FIZJOTERAPIĄ KOBIET, stał się moją prawdziwa pasją. Kocham też górskie wędrówki. Nigdzie nie odpoczywam tak, jak w Tartach – tam drzewa są najbardziej zielone… Lubię podróżować i poznawać nowe zakątki. Chciałabym kiedyś móc zobaczyć cały świat. Jest jeszcze taniec towarzyski, niestety od dawna mocno przeze mnie zaniedbany. Ale w dobrym momencie do niego wrócę. A kiedy zostaje mi jeszcze odrobina czasu, otwieram którąś z książek Coelho. I za każdym razem odnajduję w niej coś nowego.

Zajęcia

Pilates Baby, Pilates w ciąży, Pilates dla kręgosłupa

Certyfikaty

mgr fizjoterapii Collegium Medicum Uniwersytetu Jagielońskiego, kursy Terapii zaburzeń dna miednicy (wg szkoły polskiej, szwajcarskiej, niemieckiej i francuskiej), kurs Fizjoterapia w połogu, Pilates Basic, Zdrowy Kręgosłup, Licencja na realizację Programu Atrakcyjna Mama TM, pozostałe na stronie: www.rehafix.com.pl